GLAS OCH KERAMIK / Mat- och kaffeserviser / Tallrikar 6216026
nr 621 6026
Tallrikar, 6 st, ”Fiori”, Piero Fornasetti (1913-1988), Milano, Italien, 1950-tal, dekor blommor, märkta: ”FIORI FORNASETTI MILANO MADE IN ITALY”, diameter: 24 cm
Kondition: slitage
Utrop:
700 kr
Såld:
1.000 kr
måndag 25 januari 2010
kl 18:32:28
950 kr